Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po–Pi: 9-17h)

3 + 1 balenie zdarma | Dodanie za 24 hodín

|  Môj účet
jak se zbavit stresu

Ako sa zbaviť stresu prírodnou cestou? Skúste ašvagandu

Chronický stres je taký bežný, že si ho často ani neuvedomujeme. To rozhodne nie je ľahký výkon, pretože tento stav môže z dlhodobého hľadiska prispieť k zdravotným problémom, ktoré majú negatívny vplyv na kvalitu nášho života. Dá sa stres skrotiť? A ak áno, ako? Zistite, ako sa zbaviť stresu.

Stres je v niektorých prípadoch pre človeka prospešný. Pod jeho vplyvom totiž môžeme dosahovať špičkové výkony, od ktorých môže závisieť naše prežitie. Nemusí ísť o záchranu z horiaceho domu alebo útek pred dravcom, ktorý nám chce ublížiť. V modernej dobe nám môže dobre vypracovaná pracovná úloha, na ktorú sme nemali dostatok času, pomôcť žiť dobrý život. (V strese z nedodržania termínu sme zo seba dokázali vyžmýkať to najlepšie.)

Stres však zažívame aj v iných situáciách počas dňa, napríklad keď uviazneme v dopravnej zápche, ktorá sa nechce pohnúť. Alebo doma, keď sa niečo pokazí pred odchodom do práce.

Aké ďalšie príčiny má stres v našom živote? A ako ho účinne znížiť? Na to sa pozrieme nižšie.

co je stres příčiny projevy

STOP stresu, nespavosti a úzkostiam
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.

Čo je stres a ako sa prejavuje?

Stres je pojem, ktorý označuje napätie, tlak a záťaž. Živé organizmy sa dostávajú pod jeho nadvládu, keď sú vystavené tzv. stresorom. Na tieto stresory potom reagujú obrannou reakciou, ktorej pôvodným cieľom bolo udržať organizmus nažive. (To tiež zabraňuje nežiaducemu poškodeniu.) Okrem psychickej reakcie na stres existuje aj fyzická reakcia.

Medzi hlavné príznaky stresu patria:

  • Bolesť hlavy
  • Bolesť žalúdka
  • Tráviace problémy
  • Bolesť na hrudníku a rýchlejší srdcový tep
  • Znížené libido
  • Zhoršená koncentrácia
  • Častejšie zabúdanie
  • Nadmerné obavy
  • Nadmerná spavosť/nespavosť
  • Zvýšené užívanie návykových látok (alkohol, fajčenie…)

Ľudia, ktorí sú v strese, môžu tiež častejšie vyhľadávať hádky, pretože sú neustále podráždení. Môžu sa však vyhýbať aj určitým ľuďom a situáciám.

Príčiny stresu

Stres je neoddeliteľnou súčasťou života. Okrem toho každého z nás stresuje niečo trochu iné. Medzi hlavné spúšťače stresu však u väčšiny ľudí patria finančné problémy, práca, osobné problémy (rozvod, narodenie dieťaťa, smrť, sťahovanie…), každodenné starosti (napríklad spomínaná dopravná zápcha alebo odloženie kľúčov na iné miesto, na ktoré si neviete spomenúť…), perfekcionizmus a podobne.

co pomáhá na stres jak se ho zbavit

Čo pomáha na stres a ako ho zvládať?

Existuje pomerne veľké množstvo spôsobov, ako sa vyrovnať so stresom. Z hľadiska životného štýlu sa odporúča napríklad pravidelná fyzická aktivita a zdravá strava. Meditácia, všímavosť a písanie denníka môžu byť tiež rýchlou pomocou v krízových situáciách. Existujú však aj iné metódy, ktoré možno praktizovať dlhodobo, napríklad používanie byliniek, na ktoré sa zameriame nižšie.

Bylinky na stresbylinky na stres

Medzi tradičné bylinky proti stresu patrí harmanček, levanduľa, mučenka, ľubovník, medovka a ďalšie bylinky, ktoré sú tradične dostupné v čajoch a tinktúrach. Niektoré z nich podporujú spánok, iné sú známe tým, že podporujú dobrú náladu. Nie všetky sú však rovnako účinné, preto sa často používa ich kombinácia.

 

ašvaganda na stresStavte na ašvagandu

Najlepším riešením stresu je dlhodobé užívanie doplnkov stravy s ašvagandou, ktoré majú prírodné zloženie a vysoký obsah withanolidov. Okrem zníženia stresu a úzkosti môže ašvaganda ponúknuť aj ďalšie výhody vrátane podpory duševnej pohody, podpory sexuality a libida u mužov a podpory pamäti a ďalších kognitívnych funkcií, ktoré potrebujete na dobrú prácu (a ktoré sú zvyčajne negatívne ovplyvnené stresom).

V neposlednom rade môže stresovaný organizmus podporovať nespavosť, ktorá môže vaše problémy ešte zhoršiť, preto vás určite poteší, že užívanie ašvagandy môže podporiť zdravý spánok, ktorý potrebujete na doplnenie energie a udržanie fyzického zdravia a duševnej pohody.

Najsilnejší extrakt ašvagandy: 7% withanolidov
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.