Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po–Pi: 9-17h)

3 + 1 balenie zdarma | Dodanie za 24 hodín

|  Môj účet
ashwagandha

Čo je to ashwagandha? + 4 najlepšie účinky

V posledných rokoch si ľudia opäť obľúbili bylinky, ktoré podporujú relaxáciu a pokojný spánok. Jednou z nich je vitánia snodárna, ktorá sa nazýva tiež ashwagandha. Viete, čo od nej ešte môžete očakávať? Ak nie, nižšie sa budeme venovať tomu najzaujímavejšiemu.

Kvalitu ľudského života a celkovú pohodu ovplyvňuje mnoho rôznych faktorov, z ktorých niektoré nemôžeme svojou vôľou príliš ovplyvniť. Môže sa v nás hromadiť stres z náročnej práce, finančných a iných problémov, ktoré môžu spôsobovať úzkosť a problémy so zaspávaním, ale aj celý rad ďalších javov, ktoré nám na pokoji a pohode práve nepridávajú.

Niektorí ľudia sa snažia zbaviť negatívnych myšlienok tým, že siahnu po poháriku alkoholu. Z dlhodobého hľadiska to však nie je ideálne riešenie, pretože môže poškodiť vaše zdravie a môžete si naň vytvoriť závislosť.

Iní jedinci môžu mať tendenciu riešiť zvýšený stres emocionálnym prejedaním, čo tiež nie je ideálne. Prečo? Napríklad preto, že máme tendenciu siahať po kalorických, sladkých (alebo veľmi slaných) potravinách, ktoré obsahujú minimum živín dôležitých pre organizmus. Naopak, môžu prispieť k zvýšeniu vašej telesnej hmotnosti. Z dlhodobého hľadiska to vedie k ešte nižšiemu sebavedomiu a v extrémnych prípadoch aj k zdravotným problémom.

Takto by sme mohli pokračovať ďalej, pretože nezdravých mechanizmov, ktoré používame ako barličku na zvládanie stresu, je viac. (A fajčenie je jedným z nich.)

STOP stresu, nespavosti a úzkostiam
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.

Preto sa pozrieme, či by pre vás nebol lepším riešením indický ženšen, ktorý podporuje vnútorný pokoj a pohodu.

co je ashwagandha účinky

Čo je to ashwagandha?

Ashwagandha je bylina, ktorá má mnoho názvov. Známa je napríklad aj ako ašvaganda, vitánia snodárna, indický ženšen alebo withania somnifera. Vo všetkých prípadoch však ide o názvy pre tú istú vec, preto by vás tieto rozdiely v názvoch nemali zmiasť. (Niekedy sa dokonca nazýva bylinou mladosti.)

Je to subtropická rastlina, ktorá bola dobre známa v tradičnej indickej medicíne, ktorá sa nazýva ajurvéda.

V nej sa často používala ako:

  • Afrodiziakum
  • Stimulant
  • Antioxidant

Ak by ste si ju chceli vypestovať doma, prekvapí vás svojou nízkou náročnosťou. V súčasnosti sa pridáva do širokej škály výživových doplnkov.

4 najlepšie účinky ashwagandhy

 

ashwagandha stres úzkostStres a úzkosti

Ashwagandha sa najčastejšie používa na zníženie stresu a úzkosti, najmä preto, že sa považuje za adaptogén, ktorý pomáha telu vyrovnať sa so zvýšeným stresom. Keďže dlhodobé vystavenie stresu a úzkosti môže negatívne ovplyvniť dôležité životné rozhodnutia, kvalitu vašich osobných a profesionálnych vzťahov a vaše celkové zdravie, možno po nej budete chcieť siahnuť počas náročného obdobia vášho života a presvedčiť sa o tom na vlastné oči.

 

ašvaganda únavaÚnava

Únava môže byť následkom iného javu. Môžete byť napríklad unavení z nedostatku kvalitného spánku, do ktorého môže zasahovať stres a úzkosť. (Asi nemusíme rozvádzať, aké to je, keď máte v posteli vtieravé myšlienky na veci, ktoré vám spôsobujú ťažkú hlavu alebo strach.) Môže to však byť aj dôsledok vyčerpania po náročnom dni.

V tejto súvislosti môžete vyskúšať aj ashwagandhu, pretože môže podporiť fyzickú výkonnosť, ktorá môže byť spojená buď priamo s cvičením, alebo možno s fyzicky náročnejšou prácou. Ashwagandhu môžu okrem iného užívať aj ľudia, ktorí chcú podporiť svoju pamäť a mentálne schopnosti (takže ju môžu vyskúšať napríklad vysokoškolskí študenti, ktorí sa pripravujú na skúšky, alebo ľudia, ktorí vykonávajú duševnú prácu.)

 

účinky ashwagandhy nespavostNespavosť

Ako sme spomenuli v predchádzajúcom odseku, ashwagandhu môžu vyskúšať ľudia, ktorí majú problémy so zaspávaním a pokojným spánkom. Keďže medzi príčiny nespavosti patrí už spomínaný stres a úzkosť, dlhodobé užívanie kvalitných doplnkov stravy s obsahom ashwagandhy môže podporiť relaxáciu.

 

 

Lepšia nálada a uvoľnenie
ašvaganda nálada uvolnění

Ako hovorili naše mamy a staré mamy, všetko so všetkým súvisí. Je úplne pochopiteľné, že ak každý deň bojujete s úzkosťou, zvýšenou hladinou stresu, únavou a nespavosťou, má to negatívny vplyv na vašu náladu a celkovú pohodu.

Vzhledem k tomu, že ashwagandha dovede podpořit normální stav všech těchto segmentů, je pochopitelné, že po nějaké době byste měli zaznamenat větší uvolnění a o něco lepší náladu.

Ako ju správne užívať?

Najlepším spôsobom je dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy s ashwagandhou, ktoré sú na prírodnej báze. Keďže si ich v tejto forme môžete vziať so sebou do práce a na cesty, ich užívanie by pre vás malo byť čo najpríjemnejšie.

Dávajte si však pozor, aby ste si vybrali správny výrobok, ideálne na základe vysokého obsahu withanolidov, nie na základe najnižšej ceny na trhu. 

Najsilnejší extrakt ašvagandy: 7% withanolidov
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.