Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po–Pi: 9-17h)

3 + 1 balenie zdarma | Dodanie za 24 hodín

|  Môj účet
jak získat více energie

Ako získať viac energie? Vyskúšajte ašvagandu

Nedostatok energie je každodenným problémom mnohých ľudí a nie je ľahké sa z neho dostať. Keďže môže negatívne ovplyvniť váš pracovný aj osobný život, je dôležité vedieť, ako ho účinne prekonať. Neviete, čo môžete vyskúšať? A ako získať viac energie? V tom prípade pokračujte v čítaní.

Aby sme v živote niečo dosiahli, potrebujeme na to dostatočné množstvo energie. Tú dopĺňame najmä z dobre zostavenej stravy a prostredníctvom odpočinku a spánku. V dôsledku rôznych okolností to však nemusí stačiť. Môžeme byť prepracovaní, spánok nemusí byť dostatočne kvalitný alebo nám telo môže signalizovať, že by sme mali s pribúdajúcim vekom spomaliť.

Nie vždy je však možné počuť toto volanie tela, najmä keď sa od nás očakáva stabilný výkon a ťah na bránku.

Keďže celodenné pitie kávy a energetických nápojov nemusí byť z dlhodobého hľadiska pre váš organizmus zdravé, pozrieme sa na iné spôsoby doplnenia energie, ktoré by vám mohli pomôcť.

co nám bere energii

STOP stresu, nespavosti a úzkostiam
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.

Čo nám berie energiu?

Únavu môže ovplyvniť pomerne široká škála príčin. Preto nemusí byť vždy úplne jednoduché zistiť jej hlavný spúšťač. Z tohto dôvodu by ste sa mali zamerať na posúdenie psychologických faktorov, životného štýlu aj zdravotného stavu.

Ak by sme mali z celkového počtu možností vybrať niekoľko vinníkov, vybrali by sme napríklad:

  • Nedostatok spánku
  • Nedostatok fyzickej aktivity
  • Nudu
  • Smútok
  • Nedostatok nutrične bohatej stravy
  • Chudokrvnosť
  • Cukrovka
  • Chronický únavový syndróm
  • Depresia a úzkosť

A mnoho ďalších.

Najlepšie spôsoby, ako mať viac energie

 

energie spánekDostatok spánku

Asi nikoho z vás neprekvapí, že jednou z prvých rád, ktoré môžete vyskúšať, je dostatok spánku, ktorý by mal trvať aspoň 7-9 hodín. Ak máte problémy so zaspávaním alebo s jeho kvalitou, riešením môže byť úprava prostredia vašej spálne. Tento krok môže zahŕňať kúpu nového matraca a zatemňovacích žalúzií/záclon, nosenie masky na oči na spanie, používanie štupľov do uší, vypnutie mobilných zariadení a podobne.

 

Pohybjak získat energii

Zdravé cvičenie má paradoxne dobrý vplyv aj na únavu. Je jasné, že ak celý deň sedíte pri počítači a potom doma ležíte na gauči, vaše telo reaguje zvýšenou únavou. Aj keď sa vám možno nechce nič robiť, skúste sa pohnúť a cvičiť aspoň 20 minút. (Na YouTube existuje pomerne veľa videí na cvičenie doma, takže nemusíte ani nikam chodiť). Uvidíte, že keď skončíte, začnete sa cítiť oveľa lepšie.

 

jak mít více energie

Obmedzenie zlozvykov

Ďalším dobrým krokom je abstinencia od nikotínu a alkoholu. Fajčenie negatívne ovplyvňuje kondíciu celého organizmu. Okrem iného nepriaznivo ovplyvňuje zásobovanie organizmu kyslíkom. Preto sa z tohto dôvodu môže časom začať prejavovať únava, ktorá nechce odísť.

Alkohol zasa narúša pokojný spánok. Aj preto sa oplatí znížiť množstvo vypitého alkoholu alebo sa bez neho úplne zaobísť.

 

Ašvagandha (Vitania snodárna)ashwagandha energie

Ak vaša únava nepriaznivo ovplyvňuje váš športový výkon, libido a koncentráciu, mohli by vám pomôcť doplnky stravy s obsahom vitanie snodárne, ktorá sa nazýva ašvagandha. Táto bylina sa spája aj s podporou znižovania stresu a úzkosti (ako aj kognitívnych funkcií a sexuality), teda faktorov, ktoré môžu negatívne ovplyvniť kvalitu vášho spánku. Po dlhšom čase by ste si teda mali naozaj dobre oddýchnuť.

Dávajte si však pozor, ktorý doplnok stravy si vyberiete. Najlepším ukazovateľom kvality nie je najnižšia cena, ale vysoký obsah withanolidov, podľa ktorého zistíte, že vybraný výrobok je hodný vašej dôvery.

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/health/fatigue – Všetko o únave (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/ashwagandha – 9 výhod ašvagandy (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/how-to-boost-energy – 9 tipov na doplnenie energie (anglicky)

Najsilnejší extrakt ašvagandy: 7% withanolidov
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.