Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po–Pi: 9-17h)

3 + 1 balenie zdarma | Dodanie za 24 hodín

|  Môj účet
ašvaganda kapsle

Podľa čoho vybrať kapsule ašvagandy? + aké dávkovanie zvoliť

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že používanie byliniek je doménou dnešnej doby, pravdou je, že v posledných tisícročiach po nich siahali ľudia na celom svete, aby vyriešili svoje problémy. Jednou z nich je aj ašvaganda, ktorá je jednou z najdôležitejších bylín v indickej ajurvéde. Viete, podľa čoho si vybrať výživové doplnky s jej obsahom?

Moderné lieky a postupy sú ľudstvu známe pomerne krátko. Po väčšinu histórie sa naši predkovia uchyľovali k prírodnej ľudovej medicíne, ktorá pri správnom používaní a dávkovaní mohla pomôcť pri mnohých zdravotných problémoch.

Keďže nie vždy je potrebné ísť na komára s delom, s popularitou byliniek sa stretávame aj dnes. Pri všetkých však platí, že skôr než po niektorej z nich siahnete, mali by ste vedieť, čo dokáže a ako ju najlepšie použiť. Len tak z jej použitia vyťažíte naozaj maximum.

Čo je ašvaganda?

Ašvaganda je bylina, ktorá má mnoho názvov. Nazýva sa aj withania somnifera, vitánie snodárná a indický ženšen. Preto by vás tieto nuansy v pomenovaní nemali zmiasť.

co je to ašvaganda účinky

STOP stresu, nespavosti a úzkostiam
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.

Je to trvalka, ktorej sa najlepšie darí v tropických oblastiach. Do povedomia mnohých ľudí sa dostala vďaka tomu, že s ňou vo veľkej miere pracuje indická ajurvéda. (Čo je niečo ako ľudová medicína.) Keby ašvaganda rástla v našej oblasti, pravdepodobne by ste si ju všimli, pretože môže dosahovať výšku 50 až 200 cm. V súčasnosti sa pridáva do veľkého množstva prírodných výživových doplnkov.

Ako funguje + účinky

Ašvagande sa pripisuje široká škála účinkov. Okrem toho, že sa používa ako afrodiziakum, používa sa aj na celkové upokojenie mysle.

Medzi jeho potenciálne najlepšie účinky patria:

Napríklad v štúdii na 50 dospelých vo veku 65-80 rokov sa zistilo, že užívanie 600 mg koreňa ašvagandy denne počas 12 týždňov výrazne zlepšilo (v porovnaní s placebom) kvalitu spánku a duševnú bdelosť po prebudení.

Ašvaganda tiež pomáha kontrolovať stresové mediátory vrátane proteínov tepelného šoku (Hsp70), kortizolu a ďalších. Znižuje tiež aktivitu osi hypotalamus-hypofýza-nadobličky (HPA), čo je systém v ľudskom tele, ktorý reguluje reakciu na stres. Môže teda dôjsť k zníženiu stresu a úzkosti.

Užívanie doplnkov stravy s ašvagandou môže tiež pomôcť podporiť reakčný čas, pozornosť, pamäť a rýchlosť spracovania informácií.

Ako teda vidíte, je to naozaj zaujímavá rastlina, ktorej by sa mala venovať náležitá pozornosť.

ašvaganda jak funguje jak vybrat

Ako si vybrať najlepšiu ašvagandu?

Aj keď si mnohí ľudia najčastejšie vyberajú prírodné výživové doplnky na základe najnižšej ceny alebo počtu kapsúl v balení, nemusí to byť nevyhnutne ukazovateľ toho, aký je výrobok kvalitný. V skutočnosti to môže byť práve naopak. Aké by teda mali byť hlavné kritériá výberu?

V prvom rade si vyberte podľa dôveryhodnosti výrobcu. Ale tiež sa nebojte zistiť, ktorý výživový doplnok obsahuje dostatok withanolidov. Vo všeobecnosti platí, že čím vyššie číslo, tým viac sa oplatí ho kúpiť. Ak na obale alebo v oficiálnych materiáloch tieto informácie chýbajú, na vašom mieste by sme si vybrali niečo iné.

Správne dávkovanie a užívanie

Ašvagandu môžete užívať viacerými spôsobmi. Napríklad v Indii a iných exotických krajinách sa pripravuje nápoj z ašvagandy, ktorý je pomerne jednoduchý na prípravu.

Postup je takýto:
ašvaganda dávkování užívání

  • Vyčistite koreň
  • Pripravte si 3-5 g prášku
  • Prášok rozpustite v mlieku alebo vode
  • Tekutinu uvarte

Koreň ašvagandy má prirodzene horkú chuť, čo znamená, že pitie tohto nápoja nebude pre väčšinu populácie s náročnejšími chuťovými pohárikmi veľmi príjemné. Z tohto dôvodu sa často ochucuje medom alebo cukrom.

Keďže tento spôsob užívania ašvagandy je zaujímavý, ale pre mnohých príliš komplikovaný, je oveľa jednoduchšie siahnuť po kvalitnom prírodnom doplnku ašvagandy, ktorý môžete užívať na cestách a ktorý má jasne stanovené dávkovanie, ktorého sa môžete držať.

Vzhľadom k tomu, že po určitom čase môže dôjsť k strate účinku, odporúča sa užívať takýto doplnok stravy s prestávkami. Optimálnou schémou sa zdá byť 5 dní užívania a 2 dni voľna, takže ho môžete užívať v pracovných dňoch a cez víkend si vziať voľno.

Ak sa vám to zdá príliš náročné, je tiež prípustné užívať ašvagandu 3 mesiace, potom si dajte 1 mesiac prestávku.

Najsilnejší extrakt ašvagandy: 7% withanolidov
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.