Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po–Pi: 9-17h)

3 + 1 balenie zdarma | Dodanie za 24 hodín

|  Môj účet
jak mít lepší náladu

5 tipov ako si zlepšiť náladu prírodnou cestou

Hoci každá doba má svoje nezameniteľné špecifiká, dnešnú dobu charakterizuje hektické životné tempo, záplava informácií zo všetkých kútov sveta, zvýšené nároky na výkon a stres. Nie je teda divu, že môžete bojovať so zlou náladou a nízkou energiou. Našťastie, s trochou pevnej vôle to môžete zmeniť. Viete, ktoré prírodné tipy na lepšiu náladu vám s tým pomôžu?

Hovorí sa, že stres je zabijakom ľudstva. A niečo na tom asi bude, pretože okrem toho, že negatívne ovplyvňuje našu výkonnosť a sociálne vzťahy, sa podpisuje aj na našom celkovom zdraví. (Možno to nie je na prvý pohľad zrejmé, ale z dlhodobého hľadiska môže prispieť k vzniku civilizačných ochorení.)

Dlhý pracovný čas, osobné problémy a iné faktory môžu viesť k zhoršenej nálade, ktorú sa snažíte prekonať konzumáciou tučných a nezdravých jedál, hraním hazardných hier alebo dokonca pitím alkoholu.

Keďže ani jedna z týchto možností nie je veľmi dobrá, pozrime sa, či existujú aj iné spôsoby, ako bojovať so zlou náladou.

5 tipov, ktoré vám zlepšia náladu

Nie je nič jednoduchšie ako nájsť spôsob, ako si zlepšiť náladu a vniesť do života trochu radosti. Máme pre vás 5 tipov, ktoré vám zaručene pomôžu.

STOP stresu, nespavosti a úzkostiam
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.

Chôdza
jak si zlepšit náladu

Svoju náladu sa môžete pokúsiť zlepšiť ľubovoľne dlhou prechádzkou. Záleží len na vás, či je vaším cieľom najbližší park, historické centrum mesta alebo niekde na vidieku (napríklad prechádzka v lese je vyslovene relaxačná).

Keďže počas chôdze môžete prísť na iné myšlienky a zabezpečiť si pohyb, malo by to prispieť k zvýšenej produkcii hormónov šťastia. O to viac, ak svieti slnko, ktoré pomáha telu produkovať vitamín D, ktorý sa tiež spája s lepšou náladou.

lepší nálada smíchSmiech

Ak máte naozaj zlú náladu, pravdepodobne sa vám nechce smiať na ničom. Ale možno je to len tým, že nemáte ten správny podnet. Ak nemáte náladu na svojich priateľov, môžete sa obrátiť na internet, ktorý je plný vtipných videí. Niektoré z nich sú také divné a bláznivé, že v určitej fáze ich sledovania je smiech prakticky zaručený.

Aromaterapia
jak zlepšit náladu

Ak žiadna z predchádzajúcich metód nefunguje, skúste si zlepšiť náladu aromaterapiou, ktorú môžete aplikovať aj v práci. (Najmä ak pracujete v kancelárii, kde môžete mať k dispozícii aroma difuzér alebo lampu.)

Predpokladá sa, že niektoré vône podporujú znižovanie stresu, zlepšujú náladu a dodávajú fyzickú a duševnú energiu. (To je napríklad prípad citrusových vôní.) Prípadne si doprajte príjemný kúpeľ s vonnými olejmi.

Napríklad na zlú náladu a stres funguje dobre:

  • Rozmarín
  • Vanilka
  • Škorica
  • Levanduľa
  • Jazmín
  • Bergamot

Dobrú náladu vám takmer zaručí aj šálka dobrého čaju. Vyskúšajte napríklad harmančekový alebo mätový.

jak mít dobrou náladuHudba

Počúvanie relaxačnej alebo obľúbenej hudby je tiež univerzálnym nástrojom na zlepšenie nálady. (Môže to byť popová alebo klasická hudba.) Hudbu môžete počúvať počas jazdy v aute, pri triedení papierov do práce alebo pri upratovaní.

Ak si trúfate a priestor, v ktorom sa nachádzate, vám to dovolí, môžete si aj trochu zatancovať. Takto môžete vyjadriť svoje emócie bez slov a dostať zo seba negatívnu energiu.

Ashwagandha
dobrá nálada ašvaganda

V neposlednom rade vyskúšajte dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy s ašvagandou (známou aj ako vitania snodárna a indický ženšen), ktoré môžu podporiť uvoľnenie a relaxáciu, najmä ak váš nepokoj a zlá nálada pramenia napríklad zo stresu a úzkosti alebo dlhodobej nespavosti.

Pri výbere výživového doplnku s ashwagandhou sa nerozhodujte podľa toho, koľko stojí, ale skontrolujte etiketu, či obsahuje dostatočné množstvo withanolidov, čo je jeden z hlavných ukazovateľov správneho výberu.

Najsilnejší extrakt ašvagandy: 7% withanolidov
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.