Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po–Pi: 9-17h)

3 + 1 balenie zdarma | Dodanie za 24 hodín

|  Môj účet
Vitánie snodárná

Vitánie snodárná (Withania somnifera): Výhody jej používania

Vitánia spavá, withania somnifera, withania opojná alebo vitánie snodárná – to sú len niektoré z názvov jednej bylinky, ktorá si v posledných rokoch získala značnú spoločenskú popularitu. Aké sú jej výhody? A akými spôsobmi ju možno používať?

Ak by sme chceli trochu rozšíriť spektrum jej názvov, vitánia snodárná sa niekedy nazýva aj indický ženšen. Hoci s kórejským a pravým ženšenom nemá prakticky nič spoločné, v Indii je tradičným prírodným liekom, ktorý dokáže pomôcť pri najrôznejších ochoreniach.

Mnohé z nich súvisia napríklad s naším duševným stavom a relaxáciou, preto po nej siahajú manažéri, ktorí sú v neustálom strese, aj napríklad študenti. Tým však zoznam toho, čo vám môže ponúknuť, rozhodne nekončí.

vitanie spavá withanie somnifera

História vitanie snodárné

Withania/vitania snodárná sa tradične používa v indickej ajurvéde. Určite nie je žiadnym nováčikom, pretože ľudia po nej siahajú už viac ako 5000 rokov. Najčastejšie sa používala na zvládnutie horúčky, nevoľnosti a bolesti hlavy, čo sú pomerne bežné problémy, s ktorými sa počas roka stretáva takmer každý. (O to viac, ak človek žil aj v časoch, keď sa mu o hygiene a liekoch mohlo len snívať).

STOP stresu, nespavosti a úzkostiam
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.

Niektoré zdroje uvádzajú, že bola známa už v starovekej Mezopotámii. V týchto oblastiach sa withania údajne používala pri náboženských obradoch.

Hlavné výhody withanie somnifery

Vitánia spavá sa používa na všetko. V prvom rade by ju mali vyskúšať ľudia, ktorí majú problémy s vysokým stresom. Užívanie prírodných doplnkov stravy s withaniou snodárnou môže podporiť zníženie stresu a podporiť relaxáciu, takže by ste sa mali cítiť lepšie, aj keď máte veľa starostí. Okrem iného dokáže withania snodárna upokojiť nervy rozjatrené úzkosťou.

Okrem toho môže používanie vitanie podporiť vašu fyzickú kondíciu. Hovorí sa, že môže zvýšiť silu a podporiť stav aktívnej svalovej hmoty. Ak po nej siahnu ženy, môžu po určitom čase zaznamenať väčšiu chuť na milovanie. Muži zasa môžu zvýšiť svoju plodnosť. Ak teda plánujete mať potomka, mali by ste ju vyskúšať.

V neposlednom rade vám vitania snodárná môže ponúknuť aj podporu vašich mentálnych schopností, čo ocenia ľudia, ktorí pracujú s hlavou, a študenti. Treba spomenúť aj podporu normálneho nočného spánku, ktorý je dôležitý pre udržanie duševnej pohody aj pre podporu normálneho stavu organizmu.

Najlepšie spôsoby užívania vitánie snodárné

vitánie snodárná způsoby užívání

Doplnok stravy

Najlepší spôsob užívania vitánie snodárné je nepochybne vo forme výživového doplnku, ktorý má jednoduché dávkovanie. Keďže vitánia snodárná môže po určitom čase stratiť svoj účinok, môžete dodržiavať odporúčaný režim užívania, aby sa tak nestalo.

Pri kúpe prírodného výživového doplnku s obsahom vitánie snodárnej sa určite nepozerajte na cenu, ale vyberte si produkt, ktorý obsahuje vyššie množstvo withanolidov.

Tinktúra

Tí, ktorí chcú trochu experimentovať, môžu vyskúšať tinktúru. Nie všetky sú však dostatočne kvalitné a obsah withanolidov nemusí byť vysoký. Z tohto dôvodu možno budete musieť tinktúru používať niekoľkokrát denne, čo nemusí byť užívateľsky príjemné. Z rovnakého dôvodu nemusí jedno balenie vydržať príliš dlho.

Čaj

V neposlednom rade môžete vyskúšať aj čaj vitania snodárna, ktorý sa v exotických krajinách varí z koreňa.

Postup je celkom jednoduchý. Nakrájate 5-10 mm koreňa a potom toto množstvo rozdrvíte v mažiari. 3-5 g pridáte do mlieka alebo vody a necháte všetko povariť. Koreň má však nepríjemne horkú chuť, preto sa nápoj najčastejšie ochucuje medom alebo cukrom.

Vzhľadom na náročnosť prípravy je však pomerne zaujímavá.

Najsilnejší extrakt ašvagandy: 7% withanolidov
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.