Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po–Pi: 9-17h)

3 + 1 balenie zdarma | Dodanie za 24 hodín

|  Môj účet
jak zklidnit mysl

Ako upokojiť a uvoľniť svoju myseľ prírodnou cestou?

Aj keď si to mnoho ľudí nepripúšťa, psychické problémy sú v populácii pomerne dosť bežné. Horšie je, že môžu negatívne ovplyvňovať váš výkon, spokojnosť a kvalitu života. Z toho dôvodu je dôležité vedieť, čo na nich môže mať vplyv a ako môžete prispieť k celkovému upokojeniu mysle.

Čas od času sa necíti po psychickej stránke dobre takmer nikto z nás. Negatívny vplyv na nás môže mať ťažká životná situácia, prepracovanie alebo neistota, ktorá obstiera budúcnosť. Zatiaľ čo ale psychicky odolní jedinci dokážu s týmito negatívnymi myšlienkami a pocitmi bojovať, existujú medzi nami aj citlivejší ľudia, ktorí sa z osídiel týchto strašiakov nedokážu ľahko vymaniť.

V neposlednom rade musíme dodať, že ani silní jedinci nie sú nepremožiteľní. Pokiaľ je na nich teda kladený tlak dlhšiu dobu, aj oni sa môžu nakoniec zlomiť a hľadať úľavu a pomoc.

jak uvolnit mysl

Príčiny psychických problémov

Psychické problémy môže spustiť široké spektrum faktorov, ktoré môžu úzko súvisieť ako s osobným, tak s pracovným životom. V neposlednom rade, v niektorých prípadoch k nim môže prispieť aj genetika.

STOP stresu, nespavosti a úzkostiam
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.

Medzi najčastejšie spúšťače problémov zvyčajne patria:

  • Zneužívanie (sexuálne, psychické…)
  • Strata (zamestnanie, partnera…)
  • Odmietanie
  • Stres
  • Chudoba
  • Stigma, diskriminácia
  • Sociálna izolácia a osamelosť
  • Zdravotné problémy

A podobne. Môže ísť teda o dlhodobé pôsobenie niečoho negatívneho, čo nás môže dlhodobo trápiť a stresovať a kvôli čomu sa môžeme cítiť opomínaní.

5 tipov, ako upokojiť svoju myseľ a telo

Pohyb

Vnútorný neklud, ktorý môže byť spojený s nahromadeným stresom a úzkosťou, môže ľahko skrotiť primeraná pohybová aktivita, ktorú nebudete robiť pre výkon, skôr čisto pre radosť. Užitočná môže byť pravidelnejšia prechádzka, tanec alebo nejaký kolektívny šport, ktorému sa budete venovať párkrát do týždňa.

Zdravý jedálniček

Na naše zdravie a psychické rozpoloženie má veľký vplyv aj to, čo každý deň pijeme a jeme. V prípade, že holdujete nadmernému pitiu kávy, alkoholu a sladkých limonád, jete polotovary a fast food a zeleninu ste nevideli, aký je rok dlhý, nemôžete očakávať pozitívny výsledok. Z toho dôvodu sa snažte piť väčšie množstvo čistej vody a jesť minimálne spracované potraviny. V neposlednom rade tiež pomáha zmenšeniu porcií, špeciálne na noc, kedy vám môže brániť v zaspávaní preplnený žalúdok.

jak zklidnit a uvolnit mysl

Čas pri obrazovke

Na vašu duševnú pohodu nemá dobrý vplyv ani väčšie množstvo času, ktoré sa rozhodnete tráviť pri obrazovke televízie, počítača, tabletu alebo mobilného telefónu. Nejde len o negatívny vplyv sociálnych sietí, ktoré v nás môžu vzbudzovať pocit menejcennosti, ale aj o čítaní negatívnych správ, ktoré môžu zvyšovať hladinu stresu a úzkosti. Modré svetlo z týchto zariadení navyše môže negatívne ovplyvňovať kvalitu spánku, preto sa snažte ich vypnúť najneskôr dve hodiny pred spaním.

Duševná hygiena

Niekedy sú osobné problémy dosť komplikované a ich prekonávanie môže vyžadovať asistenciu skúseného odborníka na duševné zdravie. Či už ide o syndróm vyhorenia, opustenie násilného vzťahu, hľadanie zamestnania, spracovanie traumy z minulosti a podobne, neuškodí vyhľadať skúseného terapeuta alebo psychológa, ktorý vám pomôže nájsť správnu cestu. Vďaka pravidelnému zverovaniu si navyše môžete uľaviť od toho, čo vás ťaží.

Ašvaganda

V neposlednom rade sa oplatí vyskúšať aj bylinky na stres a úzkosť, ktoré dokážu podporiť organizmus pri zvládaní zvýšeného psychického vypätia. Špeciálnu pozornosť venujte doplnkom stravy s ašvagandou, ktorej sa tiež hovorí vitánia snodárna, vitánia spavá alebo indický ženšen.

Medzi jeho ďalšie benefity patrí podpora koncentrácie a pokojného nočného spánku, takže by ste mali mať viac sily venovať sa bežným denným aktivitám, od ktorých závisí vaše živobytie a osobná spokojnosť.

Najsilnejší extrakt ašvagandy: 7% withanolidov
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.