Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po–Pi: 9-17h)

3 + 1 balenie zdarma | Dodanie za 24 hodín

|  Môj účet
jak se uklidnit

8 tipov, ako sa upokojiť a zbaviť sa stresu

Hoci sa hovorí, že stres je metlou ľudstva, v reálnom svete mu dokáže odolať len málo ľudí. Zatiaľ čo niektorí dávajú prednosť upokojujúcemu čaju, ktorý si dajú večer pred spaním, iní sa spoliehajú na kvapky na upokojenie alebo cvičenie. Aké metódy môžete v prípade potreby vyskúšať vy? Práve na to sa spoločne pozrieme v našom dnešnom článku.

Stres nie je vždy len negatívnym faktorom. V mnohých prípadoch nás motivuje k tomu, aby sme vynaložili maximálne úsilie na dokončenie dôležitej úlohy. Často nás dokonca môže viesť k tomu, aby sme niekomu zachránili život.

Na druhej strane sa väčšina z nás denne stretáva so stresom, ktorý nie je veľmi príjemný a prospešný pre naše zdravie. Nadmerný stres môže viesť k prejedaniu sa alebo nechutenstvu, podráždenosti, nespavosti, nechuti k sexu a mnohým ďalším telesným prejavom, ktorými sa nám telo snaží dať najavo, že je toho na neho priveľa.

Ako sa teda môžeme znovu sústrediť a cítiť sa v pohode?

Bylinky na upokojenie

Hoci existuje viac bylín na upokojenie a podporu spánku, jednou z najlepších je ašvaganda, ktorá má mnoho ďalších názvov. Používa sa napríklad pod názvami indický ženšen alebo vitania snodárna.

STOP stresu, nespavosti a úzkostiam
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.

Táto bylina podporuje duševnú relaxáciu a pokojný spánok, takže okrem stresu ju môžete používať aj počas úzkosti a v obdobiach, keď sa vám ťažšie spí. Najlepšie urobíte, ak siahnete po prírodnom doplnku s ashwagandhou, ktorý obsahuje vyšší počet withanolidov. Je to jeden z hlavných ukazovateľov, že produkt, ktorý ste si vybrali, je naozaj kvalitný.

Ak jeho užívanie doplníte aj ďalšími tipmi z nášho zoznamu, čoskoro by ste mali pocítiť vítanú úľavu.

bylinky na uklidnění ašvaganda

Pohyb

Chceli by ste radšej kričať a zadupať do zeme niekoho, kto vás rozrušil? V tom prípade bude pre vás najlepšou možnosťou, ako sa upokojiť od stresu, pravidelné cvičenie. Nemusí to byť len beh alebo prechádzka (hoci tieto aktivity prispievajú k účinnému vyčisteniu hlavy). Dobre vám urobia aj bojové umenia, ktoré vám pomôžu dostať zo seba všetku nahromadenú frustráciu.

Okrem toho pravidelné cvičenie podporuje uvoľňovanie hormónov šťastia, takže by ste sa mali čoskoro začať cítiť lepšie.

Zdravý jedálniček

Zdravá strava s minimom alkoholu a spracovaných potravín a maximom čerstvých potravín a vody môže byť tiež v poriadku. Existuje na to jednoduché vysvetlenie. Stres často vzniká ako dôsledok zdravotných problémov, ktoré sa môžu zhoršovať nezdravým životným štýlom.

Nezdravé návyky

Nezdravé návyky môžu opäť zhoršiť vašu stresovú záťaž. Rozhodne sa neoplatí piť nadmerné množstvo alkoholu a fajčiť, aj keď máte pocit, že vám to krátkodobo pomáha. (Ide o nezdravé kompenzačné mechanizmy.) Zabudnite aj na slané pochutiny a veľa sladkostí. V neposlednom rade venujte dobrú pozornosť aj tomu, v akom čase chodíte spať.

Združovanie

Aj keď možno nemáte náladu, skúste sa občas stretnúť s priateľmi a rodinou. Počas nich sa im môžete zveriť so svojimi ťažkosťami, aby ste mohli ventilovať svoje nepríjemné pocity. Je tiež veľká šanca, že sa počas takéhoto stretnutia dobre zasmejete, čo je ďalší dostupný prostriedok úľavy.

uklidnění

Udržujte si svoje záujmy

Niektorí ľudia (a ženy tým trpia obzvlášť) majú tendenciu brať si na seba viac, než dokážu reálne zvládnuť. Keďže počas dňa musíme vykonávať viac úloh (doma, v práci, v škole…), môže to rýchlo viesť k celkovému vyčerpaniu, ktoré môže viesť k vyhoreniu. Z tohto dôvodu si vždy dobre premyslite, na čo komu prikývnete. Ak máte pocit, že niečo nemôžete urobiť, nebojte sa povedať nie. (Zo začiatku to môže byť ťažké, ale neskôr to bude jednoduchšie, uvidíte.)

Spánok

Nedostatok spánku zvyčajne všetko zhoršuje, vrátane stresu. Z tohto dôvodu sa snažte spať aspoň 7 až 9 hodín každú noc. V prípade potreby pracujte na zmene prostredia vo svojej spálni, ktoré by malo byť vhodne vybavené na odpočinok.

Kreativita

Máte pocit, že ste niekde na ceste k dospelosti stratili svoju detskú zvedavosť, radosť a tvorivosť? Potom urobte pár krokov späť a popustite uzdu svojej fantázii. Maľujte prstami, vyfarbujte omaľovánky, tancujte a spievajte. Jednoducho robte to, čo vás baví, a nedovoľte, aby vám niekto bral radosť a schopnosť tvorivo sa vyjadrovať.

Najsilnejší extrakt ašvagandy: 7% withanolidov
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.