Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po–Pi: 9-17h)

3 + 1 balenie zdarma | Dodanie za 24 hodín

|  Môj účet
jak se zbavit deprese

Ako sa zbaviť depresie prírodne? Poznáme 5 tipov

Depresia, zlá nálada a úzkosť. To sú problémy, ktoré trápia veľké množstvo ľudí, ktorí kvôli nim strácajú radosť zo života. Mohla by vám bylina ašvaganda pomôcť s týmito problémami?

Ne každá špatná nálada musí být automaticky deprese. Ne každý depresivní člověk navíc musí být pouze jenom smutný. (Což je případ manické poruchy, v jejímž průběhu se střídají epizody deprese a mánie, kdy si člověk přijde téměř nepřemožitelně.)

Napriek tomu sa asi zhodneme na tom, že ak cítite, že vám klesá nálada a máte zlé naladenie, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vám v tej chvíli nebude chcieť robiť nič zásadné. Pravdepodobne nebudete mať náladu ani na stretávanie sa s priateľmi a vykonávanie mnohých iných činností vrátane práce.

Keďže všetky problémy v živote majú riešenie, pozrime sa na všetko, čo o tejto téme potrebujete vedieť.

jak poznat depresi

STOP stresu, nespavosti a úzkostiam
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.

Ako rozpoznať depresiu?

Depresia je dlhodobá duševná porucha, ktorá spôsobuje, že nie sme schopní normálne prežívať radosť. Môžete tiež trpieť poklesom nálady a patologickým smútkom.

Všimnite si týchto príznakov:

  • Apatia a smútok
  • Pocity prázdnoty
  • Plač
  • Pesimizmus a beznádej
  • Zhoršená koncentrácia
  • Zmeny chuti do jedla a zmeny spánkového režimu
  • Strata energie
  • Nedostatok nadšenia pre veci, ktoré vás predtým bavili
  • Pomalé rozprávanie a pohyb

A mnoho ďalších, vrátane nápadných prívalov energie a jej následných prudkých poklesov. Napriek uvedeným príkladom sa depresia nemusí u každého prejavovať rovnako. Takisto to neznamená, že ak máte tieto príznaky, trpíte klinickou depresiou. Iba odborník môže potvrdiť, či ňou skutočne trpíte. Depresia môže mať aj rôznu závažnosť, takže v miernejších prípadoch môžete na ňu vyskúšať niekoľko prírodných metód.

jak na depresi přírodní cestou

5 tipov, ako na depresiu prirodzenou cestou

Cvičenie

Cvičenie vás síce nevylieči z depresie, ale môže výrazne zlepšiť jej príznaky. V ideálnom prípade sa venujte nejakej fyzickej aktivite aspoň 30 minút niekoľkokrát týždenne. (Aspoň tri až päťkrát.) Počas cvičenia sa uvoľňujú endorfíny, ktoré môžu mať pozitívny vplyv na vašu náladu.

Pozor na návykové látky

Hoci vás to môže veľmi lákať, riešením vašich problémov nie je užívanie návykových látok, medzi ktoré patrí alkohol a drogy. V skutočnosti je to práve naopak. Hoci vás môžu na krátky čas otupiť, môžete si na ne vypestovať závislosť, ktorá bude mať ničivé účinky na vaše telo a myseľ.

Starostlivosť o seba

Ďalším dôležitým faktorom pri živote s depresiou je zvýšená starostlivosť o seba a svoje telo. Aj keď sa vám možno nebude chcieť vstať z postele, vaše telo potrebuje primerané množstvo zdravých potravín. Potrebujete tiež spať a udržiavať sa v čistote. Ak prichádzate do kontaktu s inými ľuďmi, snažte sa obmedziť tých, ktorí majú negatívny pohľad na svet a s ktorými sa necítite dobre.

asvaganda vitánie deprese

Nastavenie hraníc

Ľudia od vás budú vždy niečo chcieť, ale nemusíte im vždy vyhovieť. Najmä ak to naozaj nechcete urobiť alebo je to proti vášmu vnútornému presvedčeniu. Keďže stanovenie a udržanie hraníc môže byť pre mnohých ľudí dosť ťažké, je dosť možné, že sa to budete musieť najprv naučiť.

Vitania snodárna

Ľuďom s depresiou môže pomôcť užívanie nenasýtených mastných kyselín omega-3 a niektorých vitamínov (vitamíny skupiny B a vitamín D), ale môžete užívať aj bylinky. Skvelou voľbou je vitania snodárna, ktorá sa skrátene nazýva ashwagandha. Táto bylina sa používa v indickej ajurvéde, preto sa nazýva aj indický ženšen.

Táto bylina sa najčastejšie používa na zníženie zlej nálady, zníženie stresu a úzkosti, ktoré môžu byť spúšťačmi a sprievodnými príznakmi depresie. V neposlednom rade podporuje aj pokojný spánok, preto môžete siahnuť po výživových doplnkoch s jej obsahom. Pri kúpe sa však nepozerajte na cenu, ale na vysoký obsah withanolidu, ktorý naznačuje, že ide o kvalitný výrobok.

Najsilnejší extrakt ašvagandy: 7% withanolidov
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.