Košík

Objednať po telefóne? +420 799 536 271 (Po–Pi: 9-17h)

3 + 1 balenie zdarma | Dodanie za 24 hodín

|  Môj účet
přírodní antioxidanty

Najlepšie prírodné antioxidanty: Poznáte všetky?

Ak sa zaujímate o zdravý životný štýl, je pravdepodobné, že ste už aspoň raz počuli o existencii antioxidantov, ktoré zohrávajú v ľudskom tele dôležitú úlohu. Preto by sme mali dbať na to, aby sme ich mali v tele dostatok. Aké antioxidanty však poznáme? A čo konkrétne nám ich konzumácia môže ponúknuť?

V ľudskom tele prebieha každú sekundu nespočetné množstvo procesov, ktoré sú dôležité pre naše normálne fungovanie a prežitie. Telo sa napríklad musí vysporiadať s voľnými radikálmi, ktoré môžu poškodiť bunky. Takisto sa musí neustále aktualizovať a opravovať, inak by niekde mohlo dôjsť k poruche, ktorá by v extrémnych prípadoch mohla byť smrteľná.

Aby všetko fungovalo správne, telo potrebuje, aby sme pravidelne konzumovali zdravé potraviny, ktoré obsahujú vitamíny, minerály a ďalšie dôležité látky, ktoré si nedokáže samo vyrobiť (alebo nie v dostatočnom množstve). To isté potom platí aj pre antioxidanty, ktoré môžu pomôcť udržať rovnováhu v tele a môžu podporiť naše celkové zdravie.

nejlepší antioxidanty

Čo sú antioxidanty?

Antioxidanty sú látky, ktorých molekuly obmedzujú aktivitu kyslíkových radikálov. Môžu napríklad znížiť pravdepodobnosť ich vzniku. Prípadne môžu účinne deaktivovať voľné radikály, čím znižujú ich nebezpečnosť.

STOP stresu, nespavosti a úzkostiam
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.

Antioxidanty tiež obmedzujú proces oxidácie. Na druhej strane je oxidácia nevyhnutná pri niektorých telesných procesoch, preto je dôležité dbať na to, aby sme v tele nemali nadbytok antioxidantov. (V niektorých prípadoch môžu napríklad chrániť rakovinové bunky, čo môže spôsobiť komplikácie počas liečby, o čom mnohí ľudia nevedia).

5 najlepších antioxidantov

Ashwagandha

V poslednom čase patrí medzi obľúbené antioxidanty bylina ashwagandha, ktorá má mnoho ďalších názvov. (Vitánia snodárna, vitánia spavá, ašvaganda, indický ženšen…) Táto bylina obsahuje látky, ktoré môžu pomôcť znížiť zápalové procesy v tele. To môže pomôcť napríklad podporiť normálne fungovanie imunitného systému, ktorý telo potrebuje na boj s infekciami. Okrem iného sa táto bylina spája aj s podporou duševného uvoľnenia a s podporou spánku, takže vám môže poslúžiť viacerými spôsobmi.

Tmavá čokoláda

Aj keď vám kvalitná horká čokoláda nemusí chutiť, existuje jeden dobrý dôvod, prečo si ju v malom množstve pravidelne dopriať. Tmavá čokoláda obsahuje antioxidanty, ktoré podporujú normálne kardiovaskulárne zdravie (môže podporovať normálny krvný tlak a normálnu hladinu cholesterolu). Tieto antioxidanty môžu tiež znížiť množstvo telesných zápalov. A ak už nič iné, čokoláda pomáha aj s nervami.

Čučoriedky

Čučoriedky sú nielen pekné na pohľad a chutné, ale aj zdravé, pretože obsahujú pomerne veľa antioxidantov, ktoré môžu prospieť vášmu celkovému zdraviu (dokonca sa hovorí, že sú v tomto smere najlepším ovocím.) Navyše sa ukázalo, že pravidelná konzumácia čučoriedok môže znížiť riziko mentálneho úpadku, ktorý prichádza s vyšším vekom.

ashwagandha antioxidant

Jahody

Hneď za čučoriedkami sú jahody, na ktorých si pochutnávame takmer každé leto. Jahody obsahujú pomerne vysoký obsah vitamínu C, ktorý patrí do skupiny antioxidantov. Toto ovocie tiež prispieva k normálnemu stavu kardiovaskulárneho systému, preto je opäť dobré konzumovať ho čo najčastejšie.

Goji

Ešte nedávno boli goji pomerne populárne, ale postupne ich nahradili iné superpotraviny, s ktorými sa stretávame o niečo častejšie. Napriek tomu ide o zložku pôvodom z Číny, ktorá má naozaj čo ponúknuť. Niektoré zdroje uvádzajú, že goji dokáže podporiť normálny stav kardiovaskulárneho systému. (Na druhej strane, za jej rozvojom môže byť aj genetika, životné prostredie alebo inak nezdravý životný štýl, takže toto tvrdenie by sme brali s rezervou).

Čo si z toho vziať?

Keďže hektický životný štýl a stres nerobia ľuďom dobre na duši ani na tele, oplatí sa vyskúšať prírodné doplnky stravy s ashwagandhou, ktoré dokážu znížiť reakciu organizmu na stres a môžu zmierniť úzkosť a problémy so spánkom.

Kvalitný doplnok stravy, ktorý ju obsahuje, by mal mať vyššie množstvo withanolidov, pretože vám môže ponúknuť väčšiu účinnosť a užívateľsky prívetivejšie dávkovanie. Ashwagandhu možno užívať aj dlhodobo, čo je ďalšie veľké plus.

Najsilnejší extrakt ašvagandy: 7% withanolidov
AŠVA® – nálada nabitá prírodou

AŠVA® je 100% prírodný adaptogén, ktorý rozpustí váš stres a úzkosti. Urobte prvý krok k lepšej nálade s naším plnospektrálnym extraktom z koreňa ašvagandy s obsahom 7% withanolidov.